KONST / Litografier / Färglitografi 11277359
*
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 19:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 23:07:33
1
150 kr
4/9 19:24:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Sven Revold
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 23:07:33 | 1 | 150 kr |
4/9 19:24:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50